WrocławWrocławianiePublikuj we Wrocławskim serwisieWrocław - informatorKultura w mieście WrocławWiara w mieście WrocławForum wrocławskieWrocławska Galeria MediówOgłoszeniaKontaktWrocław
01 lipiec 2016
Zaloguj
Radio Rodzina Online
Wrocław
Pielgrzymka Wrocławska
Wrocławska Komunikacja Miejska
Darmowe Ogłoszenia - Wrocław
Reklama na WroclawM

Sprzątanie Świata

Sprzątanie Świata - ta akcja ruszy w Polsce już po raz szesnasty w piątek, 18 września i potrwa przez cały weekend. Młodzi wrocławianie rozpoczęli ją jednak z dziesięciodniowym wyprzedzeniem - dzieci z podstawówki numer 96 przy ul. Krakowskiej udały się na "śmieciobranie" w środowe przedpołudnie 9 września.


Na Niskich Łąkach koło kładki przez Odrę nie trzeba było brudów szukać. Mimo wyjątkowo bujnych w tym roku traw i wszelkiej zieleniny plastiki, papiery, szklane butelki itp. biją po oczach. Wszelkie to paskudztwo, pozostawione przez niechlujnych piknikowiczów i wędkarzy, pakowały dzieciaki do worków dostarczonych, wraz z ochronnymi rękawiczkami, przez Dolnośląską Fundację Ekorozwoju, głównego organizatora tegorocznych porządków w naszym regionie.

Ekolodzy zachęcają, żeby zbierać śmieci, ale przede wszystkim namawiają do nieśmiecenia, bo i mniej będzie sprzątania i środowisku wyjdzie to na zdrowie. Dzieci na Niskich Łąkach, zanim ruszyły z workami w trawę, wysłuchały krótkiej pogadanki Dominika Dobrowolskiego z Dolnośląskiej Fundacji Ekorozwoju na temat segregowania śmieci. Akcję wspomógł również Urząd Miejski, dostarczając uczestnikom koszulki, a wiceprezydent Adam Grehl zbierał śmieci wraz z uczniami.

 

Źródło: Urząd Miejski Wrocławia


 
Tramwaje we Wrocławiu


Autobusy we Wrocławiu

________________
Zmiany w komunikacji: Tramwaje wróciły na Legnicką - linie 3, 10, 20 i 23 kursują znów przez ul. Legnicką. W związku z prowadzonymi pracami na skrzyżowaniu Legnickiej i Milenijnej tramwaje kierowane są do pętli przy Wrocławskim Parku Przemysłowym (ul. Robotnicza). Na odcinku Dolmed - Pilczyce i Dolmed - Leśnica kursują zastępcze linie autobusowe nr 710 i 712    |     Objazd w Żernikach Wrocławskich - linie 910L, 910P i 910 kursują objazdem w związku z budową sieci kanalizacyjnej w tej podwrocławskiej miejscowości. Autobusy linii 900L, 900P i 910 będą kursowały w obu kierunkach przez ulicę Strzelińską i Kolejową z pominięciem przystanku w ryneczku Żernik Wrocławskich. Dla pasażerów zostanie uruchomiony tymczasowy przystanek zlokalizowany przy skrzyżowaniu ulicy Strzelińskiej z ulicą Kolejową. Termin zakończenia prac planowany jest na przełom września i października 2011 roku.     |     Remont torowiska na ul. Podwale i Dmowskiego - tramwaje linii 0L, 0P, 14, 15 i 24 kierowane są objazdem przez ul. Krupniczą, Sądową, Kazimierza Wielkiego, Nowy Świat i most Pomorski.
 

Arabic Bulgarian Catalan Chinese Simplified Chinese Traditional Croatian Czech Danish Dutch English Filipino Finnish French German Greek Hebrew Hindi Indonesian Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Norwegian Portugese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian Vietnamese