WrocławWrocławianiePublikuj we Wrocławskim serwisieWrocław - informatorKultura w mieście WrocławWiara w mieście WrocławForum wrocławskieWrocławska Galeria MediówOgłoszeniaKontaktWrocław
28 czerwiec 2016
Zaloguj
Radio Rodzina Online
Wrocław
Pielgrzymka Wrocławska
Wrocławska Komunikacja Miejska
Darmowe Ogłoszenia - Wrocław
Reklama na WroclawM

Nowy dyrektor MSO

Znany tenor operowy został mianowany na dyrektora prestiżowego studium od 60 lat kształcącego w Archidiecezji Wrocławskiej organistów, kantorów i solistów.

W tym roku w Metropolitalnym Studium Organistowskim Archidiecezji Wrocławskiej nastąpiły duże zmiany. Decyzją Ks. Metropolity Wrocławskiego dyrektorem został mianowany ksiądz dr Zdzisław Madej, referent Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej ds. śpiewu i muzyki kościelnej, rektor Kościoła św. Marcina we Wrocławiu oraz duszpasterz środowisk twórczych Archidiecezji Wrocławskiej.


Nowy dyrektor MSO jest znanym na Dolnym Śląsku promotorem muzyki organowej, czynnie koncertującym w Polsce i za granicą tenorem muzyki oratoryjno-kantatowej i operowej. Ksiądz Madej jest doktorem filozofii w trakcie habilitacji z pedagogiki wokalnej, stypendystą naukowym Stattliche Hochschule fur Musik we Freiburgu i absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Aktualnie studiuje na II roku studiów solistycznych w klasie słynnego prof. Markusa Schaefera na Akademii Muzycznej w Hanowerze.

Osoba nowego dyrektora stała się magnesem, który przyciągnął do pracy w studium największe sławy muzyczne. Od tego roku do kadry akademickiej dołączyli profesorowie: Bogusław Raba, Monika Krahforst i Tadeusz Zathey.

- Jestem szczególnie dumny – mówi ksiądz dr Madej - że od tego roku z naszą uczelnią zdecydowały się współpracować sławy muzyczne największego formatu. Dzięki temu nasi studenci będą mogli korzystać z prawdziwego przywileju uczenia się od największych mistrzów. Nasze studium ma długie tradycje, wykształciło już wielu świetnych muzyków. Osobiście postawiłem przed sobą zadanie nie tylko dbać o jego tradycję, ale także je unowocześniać i nadawać mu należnego splendoru.

Już na początku nowego semestru Metropolitalne Studium Organistowskie wróci do swojego macierzystego budynku przy ul. Katedralnej 4, który zostanie oddany do użytku w listopadzie b.r. po kapitalnym remoncie. Odnowiony budynek i nowe, przestronne sale to nie wszystkie atuty uczelni. Do dyspozycji studentów zostaną oddane również wysokiej klasy organy, które poddano właśnie procesowi konserwacji a także całkiem nowe instrumenty cyfrowe zakupione przez sponsora.

Już wkrótce Metropolitalne Studium Organistowskie uruchomi również swój nowy serwis internetowy pod adresem: http://www.studiumorganistowskie.archidiecezja.wroc.pl/, na której adepci muzyki sakralnej i wszyscy zainteresowani znajdą wszelkie informacje na temat działania studium.

 

Tag: wrocław archidiecezja studium organistowskie ks zdzisław madej

 

inf. prasowa


 
Tramwaje we Wrocławiu


Autobusy we Wrocławiu

________________
Zmiany w komunikacji: Tramwaje wróciły na Legnicką - linie 3, 10, 20 i 23 kursują znów przez ul. Legnicką. W związku z prowadzonymi pracami na skrzyżowaniu Legnickiej i Milenijnej tramwaje kierowane są do pętli przy Wrocławskim Parku Przemysłowym (ul. Robotnicza). Na odcinku Dolmed - Pilczyce i Dolmed - Leśnica kursują zastępcze linie autobusowe nr 710 i 712    |     Objazd w Żernikach Wrocławskich - linie 910L, 910P i 910 kursują objazdem w związku z budową sieci kanalizacyjnej w tej podwrocławskiej miejscowości. Autobusy linii 900L, 900P i 910 będą kursowały w obu kierunkach przez ulicę Strzelińską i Kolejową z pominięciem przystanku w ryneczku Żernik Wrocławskich. Dla pasażerów zostanie uruchomiony tymczasowy przystanek zlokalizowany przy skrzyżowaniu ulicy Strzelińskiej z ulicą Kolejową. Termin zakończenia prac planowany jest na przełom września i października 2011 roku.     |     Remont torowiska na ul. Podwale i Dmowskiego - tramwaje linii 0L, 0P, 14, 15 i 24 kierowane są objazdem przez ul. Krupniczą, Sądową, Kazimierza Wielkiego, Nowy Świat i most Pomorski.
 

Arabic Bulgarian Catalan Chinese Simplified Chinese Traditional Croatian Czech Danish Dutch English Filipino Finnish French German Greek Hebrew Hindi Indonesian Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Norwegian Portugese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian Vietnamese