WrocławWrocławianiePublikuj we Wrocławskim serwisieWrocław - informatorKultura w mieście WrocławWiara w mieście WrocławForum wrocławskieWrocławska Galeria MediówOgłoszeniaKontaktWrocław
27 czerwiec 2016
Zaloguj
Radio Rodzina Online
Wrocław
Pielgrzymka Wrocławska
Wrocławska Komunikacja Miejska
Darmowe Ogłoszenia - Wrocław
Reklama na WroclawM

Zaćmienie Księżyca - już dziś!

Jeśli tylko pogoda pozwoli będziemy dzisiaj świadkami wspaniałego spektaklu na niebie – całkowitego zaćmienia naszego naturalnego satelity. Będzie to najdłuższe zaćmienie od 11 lat. Zaćmienie Księżyca następuje wówczas, gdy w jednej linii ustawią się Słońce, Ziemia i właśnie Księżyc. Wtedy nasza satelita wchodzi w cień rzucany przez Ziemię i przyjmuje barwę czerwoną lub ceglastą.


Pierwsza faza zaćmienia będzie niestety niewidoczna, bo Słońce będzie wtedy jeszcze nad horyzontem. Obserwacje najlepiej zatem rozpocząć o 21.00. Całkowite zaćmienie rozpocznie się o 21.22 a zakończy o 23:03. Cały spektakl zakończy się tuż po 1:00.
Aby podziwiać to niezwykłe zjawisko potrzeba tylko… (albo aż) bezchmurnej pogody.


 
Tramwaje we Wrocławiu


Autobusy we Wrocławiu

________________
Zmiany w komunikacji: Tramwaje wróciły na Legnicką - linie 3, 10, 20 i 23 kursują znów przez ul. Legnicką. W związku z prowadzonymi pracami na skrzyżowaniu Legnickiej i Milenijnej tramwaje kierowane są do pętli przy Wrocławskim Parku Przemysłowym (ul. Robotnicza). Na odcinku Dolmed - Pilczyce i Dolmed - Leśnica kursują zastępcze linie autobusowe nr 710 i 712    |     Objazd w Żernikach Wrocławskich - linie 910L, 910P i 910 kursują objazdem w związku z budową sieci kanalizacyjnej w tej podwrocławskiej miejscowości. Autobusy linii 900L, 900P i 910 będą kursowały w obu kierunkach przez ulicę Strzelińską i Kolejową z pominięciem przystanku w ryneczku Żernik Wrocławskich. Dla pasażerów zostanie uruchomiony tymczasowy przystanek zlokalizowany przy skrzyżowaniu ulicy Strzelińskiej z ulicą Kolejową. Termin zakończenia prac planowany jest na przełom września i października 2011 roku.     |     Remont torowiska na ul. Podwale i Dmowskiego - tramwaje linii 0L, 0P, 14, 15 i 24 kierowane są objazdem przez ul. Krupniczą, Sądową, Kazimierza Wielkiego, Nowy Świat i most Pomorski.
 

Arabic Bulgarian Catalan Chinese Simplified Chinese Traditional Croatian Czech Danish Dutch English Filipino Finnish French German Greek Hebrew Hindi Indonesian Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Norwegian Portugese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian Vietnamese